Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası (07.01.2014 - 11.01.2014)

Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası, 7-11 Ocak tarihleri arasında Ankara Spor Salonu’nun ev sahipliğinde düzenlenecek.

7 Ocak Salı günü saat 17:30’da oynanacak Konak Belediyesi – Botaş mücadelesiyle başlayacak olan Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası’nın ilk gününde ayrıca, Galatasaray Odeabank ile Beşiktaş karşı karşıya gelecek. Günün ikinci maçı, saat 20:00’da başlayacak.

Kupada 8 Ocak Çarşamba günü saat 17:30’da Kayseri KASKİ – Mersin Büyükşehir Belediyesi karşı karşıya gelecek. Bu maçın ardından, saat 20:00’daki mücadelede ise Tarsus Belediye ile Fenerbahçe, son yarı finalisti belirleyecek.

İlk olarak 1992-1993 sezonunda düzenlenen Kadınlar Türkiye Kupası’nın son final mücadelesinde Galatasaray, Antalya’da düzenlenen organizasyonda Fenerbahçe’yi 74-72’lik skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaşmıştı.

Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası organizasyonuna bilet almak için
tıklayınız

ÇEYREK FİNAL

Maç No Saat Tarih Maç
1 17:30 7 Ocak Salı Konak Belediyesi - Botaş Spor Kulübü
2 20:00 7 Ocak Salı Galatasaray Odeabank - Beşiktaş
3 17:30 8 Ocak Çarşamba Kayseri KASKİ - Mersin Büyükşehir BLD.
4 20:00 8 Ocak Çarşamba Tarsus Belediye - Fenerbahçe


YARI FİNAL

Maç No Saat Tarih Maç
5 17:30 9 Ocak Perşembe Adana Botaş-Galatasaray Odeabank
6 20:00 9 Ocak Perşembe Mersin BŞB - 4. maçın galibi


FİNAL

Maç No Saat Tarih Maç
7 15:00 11 Ocak Cumartesi 5. maçın galibi - 6. maçın galibi



Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası tarihçesi şu şekilde:

Yıl Yer Final Karşılaşması Sonuç Kupa Galibi
2013 Antalya Galatasaray - Fenerbahçe 74-72 Galatasaray
2012 Antakya Fenerbahçe - Galatasaray M. P. 72-76 Galatasaray M. P.
2011 Gaziantep Tarsus Beldiye - Galatasaray M. P. 53-68 Galatasaray M. P.
2010 Bandırma Galatasaray - Fenerbahçe 57-55 Galatasaray
2009 Kayseri Fenerbahçe - Galatasaray 63-60 Fenerbahçe
2008 Adana Botaş - Fenerbahçe 51-62 Fenerbahçe
2007 İzmir Fenerbahçe - Beşiktaş Cola Turka 90-63 Fenerbahçe
2006 Kayseri Migros - Fenerbahçe 68-70 Fenerbahçe
2005 Diyarbakır Fenerbahçe - Beşiktaş 73-71 Fenerbahçe
2004 Bursa Fenerbahçe - Erdemirspor 58-46 Fenerbahçe
2003 Çankkale Erdemirspor - Botaş 69-75 Botaş
2002 Edirne Beşiktaş - Botaş 68-89 Botaş
2001 İstanbul Galatasaray - Fenerbahçe 53-57 Fenerbahçe
2000 Alanya Galatasaray - Fenerbahçe 52-63 Fenerbahçe
1999 Balıkesir Galatasaray - Fenerbahçe 53-72 Fenerbahçe
1998 Kuşadası Galatasaray - Urla Gençlik 76-63 Galatasaray
1997 Bolu Galatasaray - Beşiktaş 98-57 Galatasaray
1996 Samsun Galatasaray - Brisa 109-72 Galatasaray
1995 Zonguldak Galatasaray - Fenerbahçe 74-50 Galatasaray
1994 Eskişehir Galatasaray - Brisa 75-62 Galatasaray
1993 Kütahya Galatasaray - İstanbul Üniversitesi 74-51 Galatasaray