Haluk Yıldırım: “Kadın Milli Takımımız, Aldığı Sonuçlarla Gurur Kaynağımız Oldu”

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Kadın Takımımızın 2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’ndaki rakiplerini değerlendirdi.12.12.2018

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Kadın Takımımızın 2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’ndaki rakiplerini değerlendirdi.

TBF Milli Takımlar Direktörü Yıldırım, C Grubu’nda Slovenya, İtalya ve Macaristan ile karşılaşacak olan Ay-yıldızlılarımız ile ilgili olarak, şu değerlendirmede bulundu:
“Elemelerde grubumuzu ilk sırada bitirmiştik ve bugünkü kuraya da birinci torbadan katıldık. Kadın Milli Takımımız şu ana kadar aldığı sonuçlarla hep bizi gururlandırdı. Umuyorum ki Letonya ve Sırbistan’da düzenlenecek EuroBasket 2019’da da yine hepimizi gururlandıracak bir performans sergilerler. Slovenya, İtalya ve Macaristan ile C Grubu’nda yer alacağız. En iyi şekilde hazırlanarak turnuvaya katılmayı hedefliyoruz. Tabii ki bu tip şampiyonalarda alınacak dereceler o günkü performanslara çok bağlıdır. Sakatlıklar ya da başka şansızlıklar umulmayan sonuçlara neden olabilir. Fakat inşallah böyle sıkıntılar yaşamadığımız müddetçe, kesinlikle grup birinciliğini hedeflememiz gereken bir kura oldu. Diliyorum ki gruptan iyi bir dereceyle çıkar ve sonra da adım adım hedefimize yürürüz. Turnuvaya en iyi şekilde hazırlanıp, en iyi sonucu alacağımıza inanıyorum.”


Daha Fazla Haber Göster