Royal Halı Türkiye Kupası’nı Gaziantep’te İzlemek İçin 10 Neden

16.02.2015Dünyanın ve Türkiye’nin en eski yerleşim merkezlerinden biri olan, kültür ve lezzet zenginliği ile ünlü şehrimiz Gaziantep 18-22 Şubat tarihleri arasında basketbolun en önemli organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacak. Royal Halı’nın isim sponsorluğu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin tam desteği ve Royal Halı Gaziantep basketbol takımının kupaya katılacak diğer takımları ve tüm basketbolseverleri Gaziantep’e davet eden esprili mesajları, kupa heyecanının daha artmasını sağlıyor.

Royal Halı Türkiye Kupası’nı müzesine götürmek için mücadele edecek  8 TBL takımını izlemek için Şahinbey Spor Salonu’na gelecek sporseverler tadına doyum olmayan bir basketbol şölenini yerinde izlemenin keyfi yanında Gaziantep’in sunduğu kültür ve lezzet zenginliğini de deneyimleme fırsatını yakalayacaklar.1. TBF Türkiye Kupası Eleme Grubu’ndan çıkan en iyi 8 takımın Royal Türkiye Kupası’nı kazanmak için verecekleri amansız mücadeleyi Şahinbey Spor Salonu’nda izleyebilirsiniz.

Royal Halı Türkiye Kupası karşılaşmalarına bilet almak için tıklayın2. Kupanın tanıtımı için günler öncesinden başlayan etkinliklere katılabilir, Royal Halı Türkiye Kupası ile hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.3. Dünya ve Türk mutfakları arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olan, toplamda 300 çeşide yakın yemek ile ülkemizin en zengin içeriğine sahip olan Gaziantep mutfağının lezzet çeşitliliğini şehrin dünyanın her yerinden konuk akınına uğrayan ünlü lokantalarında deneyimleyebilirsiniz.4. Kupa ile çektirdiğiniz eğlenceli hatıra fotoğrafınızı #TürkiyeKupası2015 hashtag’ini kullanarak Instagram hesabınız üzerinden yayınlayabilir, en çok beğenilen 30 basketbolseverden biri olma şansını yakalayıp  resmi Türkiye Kupası t-shirtlerinin birinin sahibi olabilirsiniz.5. Zeugma antik kentinden çıkarılan ve Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilir,
Yunan mitolojisindeki yeryüzü tanrıçası Gaia olduğu tahmin edilen “Çingene Kızı” moziğini yakından inceleyebilirsiniz.6. Tüm Avrupa'nın heyecanla izlediği Türkiye Basketbol Ligi'nin en önemli yıldızlarının arka arkaya karşılaşmasını izleyebilir, efsanelerin Gaziantep'te Türkiye Kupası için yükselişine tanık olabilirsiniz.8. Basketbolsever minikleri TBF maskotları Bascat ve Miau ile tanıştırabilir, eğlenceli dakikalar yaşamalarını sağlayabilirsiniz.9. El sanatları ile ünlü şehre özgü kilim çeşitleri ve hemen her evde yapılan Antep işi, dantel ve örgü gibi başka el sanatları ile tanışabilir, alışveriş sonrası Bakırcılar Çarşısı’nda bir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz.

10. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in daveti: "Bu basketbol şölenine katılan takımlarımızı, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen basketbolseverlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız."Daha Fazla Haber Göster