U 18 GENÇ ERKEKLER

U 18 GENÇ ERKEKLER ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.


İlimiz yerel lig kategorilerinden U 18 Genç Erkekler ödül töreni 25.02.2017 cumartesi günü saat 15:30' da başlayan  İzmit Belediye ile Mersin Kurtuluş  TKBL mücadelesi devre arasında gerçekleştirilmiştir. 8 takımın mücadele ettiği ligde oynadığı 14 karşılaşmada 12 galibiyet 2 mağlubiyet ile ipi göğüslüyen İzmit Belediye spor olmuştur.

Ligde 2. liği Derince Yenikent, 3. lüğü ise Kocaeli Basket Spor kulüpleri elde etmişlerdir.

1. olan İzmit Belediye Sporun kupa ve madalyalarını İzmit Belediyesi Kültür Müdürü Sn. Muhammet ÖZTÜRK ve İzmit Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sn. Turgay BULUT tarafından verilmiştir.

2. olan Derince Yenikent Sporun kupa ve madalyaları İzmit Belediye Spor İdarecisi ve Menajeri Sn. Emre ERCANLI tarafından,

3. olan Kocaeli Basket Sporun kupa ve madalyaları ise önceki dönem İl Temsilcilerimizden Sn. Yavuz BİLGİN tarafından verilmiştir.

Ligde son 3 sırayı alan İzmit DSİ, İzmit Spor ve Karamürsel Gençlik takımları 2. kümeye düşmüşlerdir. halen devam etmekte olan 2. Küme müsabakalarında da ilk 3 sırayı alan takımlar önümüzdeki sezon 1. küme ye terfi edeceklerdir.

Takımlarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.