Türkiye Basketbol Federasyonu

İndir

Basketbolumuzun Acı Kaybı: Burcu Taşbaş’ı Kaybettik

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Ormanspor forması giyen Burcu Taşbaş’ın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunuyoruz.


Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Çankaya Üniversitesi’nden Ormanspor’a transfer olan 1989 doğumlu Burcu Taşbaş’ın hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Sezon başında Çankaya Ünivesitesi'nden Ormanspor'a transfer olan Burcu Taşbaş, Ağustos ayının başında akciğer kanseri tanısıyla tedavi altına alınmıştı. Ancak 1989 doğumlu Taşbaş’ın son evrede olan rahatsızlığı arttı ve sün de hayata gözlerini yumdu.

Taşbaş'ın cenazesi bugün İstanbul Kağıthane Nurtepe Cemevi’nde kılınacak ikindi namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak merhumeye Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve basketbol camiamıza baş sağlığı dileriz.

Burcu Taşbaş kimdir?
6 Şubat 1989 tarihinde dünyaya gelen Burcu Taşbaş, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi çatısında basketbol yaşantısına başlamıştı.

Profesyonel kariyerinde bir çok takımın formasını terleten Taşbaş, 2014-2016 yılları arasında Çankaya Üniversitesi formasıyla gösterdiği iyi performanstan dolayı bu sezonun başında Ormanspor ile anlaşmıştı.

Daha Fazla Haber Göster

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul