TKBL Final Grubu’nda Şampiyon: Osmaniye Gençlik

TKBL Final Grubu bugün oynanan karşılaşmalarla sona ererken Osmaniye Gençlik TKBL 2015-2016 Sezonu şampiyonu oldu.Şanlıurfa ve Adana’da oynanan karşılaşmaların ardından final grubunda birinci sırayı alan Osmaniye Gençlik ve ikinci sırayı alan Mersin Basketbol Bilyoner.com KBL’ye yükselen ekipler oldu. TKBL’de şampiyonluğa ulaşan Osmaniye Gençlik’e şampiyonluk kupası ve madalyalarını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yalçın Akyol sundu.

Osmaniye Gençlik 74-72 Edremit Bld. Gürespor
TKBL Final Grubu son maçında Osmaniye Gençlik, Edremit Bld. Gürespor’u 74-72’lik skorla mağlup etti. Osmaniye temsilcisi dün oynadığı karşılaşma sonrasında Bilyoner.com KBL’ye çıkmayı garantilemişti.

İlk çeyreği 17-15 önde geçen Edremit Bld. Gürespor soyunma odasına da 31-25’lik skorla üstün gitti. Üçüncü çeyrekte oyunda hakimiyet kuran Osmaniye Gençlik son periyoda 45-43 önde girdi. 61-61 eşitlikle tamamlanan son periyodun ardından Osmaniye Gençlik uzatmada karşılaşmayı 74-72 kazandı.

Osmaniye Gençlik’te Aysun Yararbaş 23 sayı- 7 ribaund- 4 asist ile oynadı. Edremit Bld. Gürespor’da ise Brookilyn Pope 27 sayı- 15 ribaundla maçı tamamladı.Maçın Yıldızı ödülü Osmaniye Gençlik oyuncusu Aysun Yararbaş oldu.

Turnuvada ikinci olan Mersin Basketbol’a madalya ve şiltleri TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Raşit AKIN VE Ali Türkmen, dördüncü olan Edremit Bld. Gürespor’a plaketini TBF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türkmen takdim etti.TKBL Final Grubu’nun MVP’si seçilen Zio Morrison’a ödülünü TBF Yönetim Kurulu Üyesi Raşit Akın verdi.Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü adına Adana BŞB Başkan Vekili Yalçın Akyol ve Adana ASKİ Başkanı Rahmi Pekar’a TBF Başkanı Harun Erdenay tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

Adana Büyükşehir Belediye Gençlik Spor Daire Başkanı Fatih Durukan adına Adana BŞB Gençlik Spor Şube Müdürü Kadir Güraldı’ya TBF Yönetim Kurulu Üyesi Raşit Akın tarafından plaket takdim edildi.Adana ASKİ Genel Menajeri Fatih Yücel, Adana Basketbol İl Temsilcisi Rıza Öztürk ve Abdullah Kutlu’ya TBF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türkmen tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.


Mersin Basketbol 69-66 OGM Orman Gençlik

Menderes Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada OGM Orman Gençlik’i 69-66’lık skorla mağlup eden Mersin Basketbol Bilyoner.com KBL’ye yükseldi.

Karşılıklı basketlerle başlayan ilk çeyrek 20-20 eşitlikle geçildi. İkinci çeyrekte Chanel Mokango ve Melike Bakırcıoğlu’nun etkili performansıyla hücumda ritim yakalayan OGM Orman Gençlik soyunma odasına 41-33 önde gitti. Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan Mersin Basketbol bitime 3:35 dakika kala 44-44 eşitliği sağladı ve son periyoda 53-50 üstün girdi. Çok çekişmeli bir mücadeleye sahne olan son çeyrekte rakibinin öne geçmesine izin vermeyen Mersin Basketbol karşılaşmayı 69-66 kazandı.

Mersin Basketbol’da Aisha Mohammed 21 sayı- 12 ribaund- 3 asistle yıldızlaşırken Rana Derin 15 sayı- 5 ribaund -3 asist ve Gözde Eldaş 15 sayı- 3 ribaund- 3 asistle takımınlarına katkı sağladılar. OGM Orman Gençlik Chanel Mokango’nun 31 sayı- 10 ribaund- 2 asistlik performansı galibiyet için yeterli olmadı.Maçın Yıldızı ödülü Mersin Basketbol oyuncusu Aisha Mohammed’in oldu.

Karşılaşmanın ardından Adana Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Raşit Akın tarafından teşekkür plaketi verildi.Karşılaşmanın Ardından Görüşler

Mersin Basketbol Başantrenörü Murat Alkaş: “Buraya geleli 5 ay oldu fakat ben şu an çok mutluyum. Artık Mersin Basketbol Bilyoner.com KBL’de. Gerçekten 5 ay boyunca çok çalıştı oyuncularım. Çok karakterli ve inatçı bir oyuncu grubuna Sahibim. Tek bir hedefimiz vardı o da Bilyoner.com KBL’ye çıkmaktı. Hep adım adım yürüdük. Söylenecek çok şey var belki ama ben önce oyuncularımı tebrik etmek istiyorum, hak ettiklerini almak için sonuna kadar çaba gösterdiler. Artık Osmaniye Gençlikle berbaber Bilyoner.com KBL’deyiz. Biz destek veren herkese teşekkür ediyorum ve bundan sonrası için herkese başarılar diliyorum.”

OGM Orman Gençlik Başantrenörü Furkan Sağlık: “Lige çıkmamız bu maça bağlıydı. Zaman zaman kritik hatalar yaptık, 14 hücum ribaundu verdik, 9 top kaybı yaptık. Kendi hatalarımızla kaybettik. Rakip takımı tebrik ediyorum.”

Daha Fazla Haber Göster