TBF'nin 5 Ağustos 2014 Tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı Kararları

TBF'nin 5 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında gündemde yer alan konular görüşülmüş ve konular karara bağlanmıştır.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 5 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında gündemde yer alan konular görüşülmüş ve aşağıdaki konular karara bağlanmıştır.

1- 2014-2015 sezonunda çeşitli nedenlerle liglere katılmayacağını beyan eden takımlarını durumu görüşülmüş ve eksilen takımlar yerine  Yarışma Yönergesi kapsamında aşağıdaki takımların bir üst liglerde yer almasına karar verilmiştir.

Erkekler 2. Ligi

(1) Adanaspor TB3L Final grubu dördüncüsü olarak ilgili yönergenden kazandığı hakla

(2) Afyon Belediye Spor Yarışma Yönergesine dayanakla Yönetim Kuruluna tanınan yetki ile

(3) Socar Petkim Yarışma Yönergesine dayanakla Yönetim Kuruluna tanınan yetki ile

Erkekler 3. Ligi
(1) Zirve Üniversitesi Bölgesel Lig sıralamasına göre ilgili yönergenden kazandığı hakla

(2) Batman Petrol Yarışma Yönergesine dayanakla Yönetim Kuruluna tanınan yetki ile

(3) Düzce Belediyesi Yarışma Yönergesine dayanakla Yönetim Kuruluna tanınan yetki ile

(4) Bursaspor Yarışma Yönergesine dayanakla Yönetim Kuruluna tanınan yetki ile

(5) Kepez Belediyesi Yarışma Yönergesine dayanakla Yönetim Kuruluna tanınan yetki ile

(6) Melikgazi Belediyesi Yarışma Yönergesine dayanakla Yönetim Kuruluna tanınan yetki ile

2- A milli takımı için yeni Türk sporcuların yetişmesi veya mevcut milli sporcuların tecrübe kazanmalarını sağlamak amacıyla takım kadrolarını oluştururken ve sezon içinde Türk sporculara daha fazla imkan vererek bu hedefe yönelik davranış sergileyen kulüplerimizin teşvik edilmesi hedefiyle hazırlanmış Teşvik Projesi Yönetim Kurulunda tartışılmış ve kabul edilmiştir. Teşvik Projesi mevzuata uygun şekilde ilgili sitelerden yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecektir. Yönetim Kurulunda kabul edilen proje metnine ulaşmak için tıklayınız.

3- Toplantıda ayrıca üst liglerde yer alan takımların sporcularının gelişmesine yönelik hedefle kuracakları ümitler yaş kategorisi ağırlıklı ikinci takımlarıyla arzu ettikleri takdirde aynı isim ve tüzel kişilikleriyle Erkekler Bölgesel Ligine katılım hakkı sağlanması prensip olarak benimsenmiş ve bu sezon uygulanması hedefiyle bu konuda gerekli mevzuat çalışmalarına başlanması kararlaştırılmıştır.

Daha Fazla Haber Göster