Türk Hakemliğinde Zirve

Uluslararası hakemimiz Recep Ankaralı FIBA Kıtalararası Kupasını yönetecek.


26–28 Eylül 2014 tarihleri arasında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde Turkish Airlines Euroleague şampiyonu Maccabi Tel Aviv ile Amerika şampiyonu Flamengo Rio de Janeiro takımları arasında oynanacak FIBA Kıtalararası Kupası müsabakalarında, uluslararası hakemimiz Recep Ankaralı FIBA tarafından görevlendirildi.

Çeşitli Avrupa Şampiyonaları, Dünya Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları gibi milli takımlar arasında düzenlenen en üst seviye organizasyonlarda düdük çalan Ankaralı, kulüpler seviyesindeki tüm final müsabakalarını yönettikten sonra, kıtalararası şampiyonalarında da görevlendirilerek, Türk hakemliğinin zirve yapmasını sağladı.

Bu karşılaşmada Jorge Vasquez (Porto Riko) ve Daniel Hierrezuelo (İspanya) ile birlikte görev yapacak olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Ankaralı, “Bu seviyede oynanan bir karşılaşmayı yönetecek olmanın gururunu yaşıyorum. Bizden önce Türk hakemliğine önemli katkılar yaparak önümüzü açan tüm hakem ağabeylerimizden aldığımız bayrağı daha yükseğe taşıyarak, bizden sonra gelecek genç hakemlerin emin adımlarla ilerlemesini sağlamaktan mutluyuz” dedi.

FIBA Kıtalararası Kupası Hakkında
İlk olarak 1966 yılında Madrid’in ev sahipliğinde düzenlenen FIBA Kıtalararası Kupasında İtalyan ekibi Varese, Brezilya temsilcisi Corinthians’ı 66-59’luk skorla mağlup etmişti. 1986 yılına kadar oynanan ve sonrasında ara verilen FIBA Kıtalararası Kupası, 1996 yılında bir kez daha düzenlenmiş ve sonrasında 2013 yılına kadar bir kez daha ara verilmişti. 2013 yılında Sao Paulo’da düzenlenen organizasyonda Olympiacos (Yunanistan), Pinheiros’u (Brezilya) 81-70 ve 86-69’luk skorlarla mağlup ederek şampiyonluğa ulaşmıştı.

Daha Fazla Haber Göster