Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası A Grubu Basın Toplantısı Yapıldı

Sakarya'da gerçekleşecek olan Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası A Grubu basın toplantısı düzenlendi.

11-12-13 Ekim tarihlerinde Sakarya'da düzenlenecek olan Spor Toto Kadınlar türkiye Kupası A Grubu'nun basın toplantısı düzenlendi. Mersin Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Üniversitesi BGD, Konak Belediyesi ve TED Ankara Kolejliler'in mücadele edeceği A Grubu'nun basın toplantısına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilisi Kıvanç Ayvalıoğlu, takım temsilcileri, davetliler ve basın mensupları katıldı.Takım temsilcileri eleme grubu ve yeni sezon ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

Hurşit Baytok (İstanbul Üniversitesi BGD)

"Bu yıl kadro yapılarına bakarsanız gayet kuvvetli bir lig oynanacağını görürsünüz. Biz burada Türkiye Kupası finallerine kalmak için mücadele edeceğiz. Geçen seneye göre kadro olarak daha yukarıdayız ve bu nedenle de beklentiler fazla. Daha dikkatli ve ciddi olmamız gerektiği kanaatindeyim. Kadın basketbolunun dinamikleri gereği, takımlar daha çok turnuvalar sırasında bir araya gelebiliyor. WNBA’den gelen oyuncuların takıma geç katılması gibi nedenlerle sezon içinde bir araya gelip takım olmaya çalışıyorsunuz. Bu da bayan basketbolunun bir handikabı maalesef. Spor Toto Türkiye Kupası Bolu Eleme Grubu, dört takımın kıran kırana yapacağı bir mücadele olacak."

Ceyhun Yıldızoğlu (Mersin Büyükşehir Belediyesi)

“Bütün gruplara öncelikle başarılar diliyorum. Umarım herkes için iyi ve sakatlıktan uzak bir sezon olur. Eleme gruplarındaki tüm takımlar 8’li finallerde yer almak istiyor. Takımların sistemlerinin henüz oturmamış olması sonuçlara etki edebilir. Tüm kulüplere iyi bir sezon diliyorum.”

Kaan Artun (TED Ankara Kolejliler)

"Bütün takımlara sağlıklı ve keyifli sezon diliyorum. Hiç sakatlığın olmadığı bir sezon dilemek belki gerçeğe yakın olmayabilir; ama oyuncu sağlığı, özellikle bizim gibi dar rotasyonlu takımlar için çok önemli. Bu sezon iki kulvarda mücadele edeceğiz. Bunlardan ilki olan Spor Toto Türkiye Kupası'nda, kadromuzun el verdiği ölçüde, en iyi şekilde mücadele etmek istiyoruz. Her maçı en iyi şekilde oynamak istiyoruz. Kupada da bunu yapacağız. Amacımız gruptan çıkmak, ama güçlü takımlarla oynayacağız. Galibiyetle başlamak ve devamını iyi getirmek istiyoruz."

Haldun İdiman (Konak Belediyesi İdari Amiri)

"14 yıl sonra tekrar TKBL'ye katıldığımız için mutluyuz. Üç yıldır altyapı için de çok iyi çalışıyoruz. Şu an iki sakat oyuncumuz var. Birisi oynayacak durumda. İnşallah sakat olan diğer oyuncumuz da ilerleyen dönemde katkı sağlayacak. Diğer gruplardaki takımlara da başarılar diliyorum. Kulüp başkanımızın basketbola çok önem veriyor olması bizim için bir şans. İlerleyen yıllarda daha iyi olmak istiyoruz."

Daha Fazla Haber Göster