BBL’nin Yeni Takımı Trabzonspor

Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde play-off yarı final son maçında Yeşilgiresun
Belediye ile Trabzonspor Basketbol karşı karşıya geldi. Maçtan 60-68’lik skorla galip ayrılan Trabzonspor Basketbol Beko Basketbol Ligi’ne yükseldi. 

Öte yandan Trabzonspor play-off final maçında Mackolik.com Uşak Üniversitesi ile şampiyonluk için karşı karşıya gelecek. 

19 Eylül Spor Salonu’nda oynanan bu önemli mücadeleyi TBF Asbaşkanı Akın Süel, TBF Operasyonlar Direktörü Emin Balcı ve TBF Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş de izledi. 

Trabzon ekibinde 19 sayı ile Alican Güney en skorer isim olurken El Amin 12, Kevin Pinky de 13 sayı kaydetti. Ev sahibi takımda ise Gordon 24 sayı, John Obinna da 18 sayı ile oynadı. 

 İki takımın da kontrolü elden bırakmadığı ancak mücadele gücünün yüksek olduğu periyodu 18-17 Giresun ekibi üstün tamamladı. İkinci periyota etkili başlayan Trabzonspor ise bulduğu basketlerle ilk beş buçuk dakikalık dilimi 22-26 önde geçti. Ev sahibi takım buluğdu sayılarla farkı eritse de Trabzonspor soyunma odasına 1 sayı farkla 33-34 önde girmeyi başardı. İkinci periyotta başa baş geçerken periyotta son 4 dakikaya 41-41 eşitlikle girildi. İki takımın da birbirine üstünlük sağlayamadığı periyot 48-48 eşitlikle tamamlandı.  Final periyodunda skor üstünlüğünü ele alan Trabzonspor maçtan da 60-68 galip ayrıldı.
Daha Fazla Haber Göster