Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan Kurban Bayramı Mesajı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.11.08.2019

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun mesajı şöyle:
“Karşılıklı sevgi ve saygının anlam kazandığı, insanların birbirleriyle kardeşçe kucaklaştığı bayramlar, bir toplumun bütünleştiği en güzel günlerdir.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Kurban Bayramı’nda hemen her kategorideki milli takımlarımızın sahada verdikleri mücadelenin gururunu yaşıyoruz. Yunanistan’ın Volos kentinde düzenlenen FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Ay-yıldızlılarımız, gümüş madalyayla turnuvayı tamamlayarak bizleri gururlandırdı. Alınan bu başarılı sonucun, ilerleyen yıllarda A Erkek Milli Takım düzeyinde de yaşayacağımız başarıların habercisi olduğunu düşünüyorum.

Çin’in ev sahipliğinde 31 Ağustos – 15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek FIBA 2019 Dünya Kupası’na hazırlanan A Erkek Milli Takımımız, 12 Ağustos Pazartesi günü Senegal ve 13 Ağustos Salı günü Ürdün ile özel maçlarda karşı karşıya gelecek. Kurban Bayramı’nın ikinci ve üçüncü gününde Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşmalarda basketbolseverlerin 12 Dev Adam’ı son topa kadar en iyi şekilde destekleyeceğine inanıyorum.

Tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı kutlarken, aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diliyorum.”

Hidayet Türkoğlu
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı


Daha Fazla Haber Göster