Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

t

Eğitim Kurulu Faaliyetleri

 

ÜST DÜZEY BASKETBOL OYNAYIP ANTRENÖR KURSLARINA KATILMAYA HAK KAZANANLAR

 

Üst düzey basketbol oynayan basketbolcular durumlarını belgeledikleri takdirde;

 1. Sözleşmesiz Liglerde en az 10 (on) sezon veya Sözleşmeli Liglerde en az altı (6) sezon basketbol oynayan veya altyapı milli takımlarında en az elli (50) kez milli olan basketbolcular 2. Kademe (D Kategorisi),
 2. BSL ve KBSL’ de en az beş (5) sezon sözleşmeli basketbolcu statüsünde basketbol oynayan basketbolcular veya en az elli (50) kez A milli olan basketbolcular 3. Kademe (C Kategorisi),
 3. BSL ve KBSL’ de, en az on (10) sezon sözleşmeli basketbolcu statüsünde basketbol oynayan basketbolcular veya en az yetmiş beş (75) kez A Milli olan basketbolcular 4. Kademe (B Kategorisi),

kursuna katılmaya hak kazanırlar.

Sözleşmesiz Ligler: TB2L - EBBL - KBBL
Sözleşmeli Ligler: BSL - KBSL - TBL - TKBL

Kurs başvurusunda bulunacak kişiler yukarıda yazan şartlar doğrultusunda 2019 yılı faaliyet programında yer alan ilgili kurslara başvuru yapabilirler.

Başvurular e-devlet üzerinden aşağıdaki istenilen evraklar ile birlikte yapılacaktır.

Kurs başvuru için istenilen evraklar:

 • TBF Milli Takımlar Direktörlüğü’nden alacağı millilik dökümü belgesi veya TBF Sicil lisans ofisinden alacağı sporcu özgeçmişini içeren resmi yazı.
 • Lise mezuniyet veya üniversite öğrenci/mezuniyet belgesinin onaylı sureti (QR Kodlu E-Devlet)
 • Sağlık raporu (Son 6 ay içerisinde Aile hekimi, dahiliye, kardiyoloji veya spor hekimi ünvanlı doktorlardan herhangi birinden alınacak “antrenörlük yapmasında sakınca olmadığına” dair sağlık raporu)
 • Gençlik Spor İl/İlçe Müdürlüklerinden ve Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'ndan alacağı "sporda cezası olmadığına" dair yazı.
 • Adli Sicil Kaydı (QR Kodlu E-Devlet)
 • Nüfus kayıt örneği (QR Kodlu E-Devlet)
 • Katılımcı Bilgi Formu (TBF Eğitim Kurulu Faaliyetler sekmesindeki ilgili kurs başlığı altında yer alan form doldurup eklenmelidir)
 • 3 adet vesikalık fotoğraf (Kursa katılımda kurs yöneticisine teslim edilecek)
 • İlgili kursun bedeli e- devlet üzerinden gelen referans numarası ile garanti bankasına yatırılacaktır.


Kayıt işlemi için ilk olarak E-devlet üzerinden işlem yapılması gerekmektedir.

E- devlet üzerinden kayıt işlemi tamamlandıktan sonra katılımcının mail adresine gönderilecek referans numarası ve TC kimlik numarası kullanılarak Garanti Bankası şubelerinden banka çalışanına aşağıdaki görsel gösterilerek ödeme yapılabilir. İnternet bankacılığından da yine görseldeki adımlar izlenerek ödeme yapılabilir. Yatırılan kurs ücreti sistemimize otomatik olarak düşecektir.

Referans numarasıyla banka/internet bankacılığı aracılığıyla yapılacak ödeme için kurum kodu “3610” olup ödeme görseli aşağıdaki gibidir.

Kayıt için tıklayınız.