TKBL Federasyon Kupası C ve D Grubu'nda Üçüncü Gün Sona Erdi

Eyl 29, 2016
TKBL Federasyon Kupası’nda C Grubu ve D Grubu’nda üçüncü gün maçları tamamlandı.

Edremit’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen TKBL Federasyon Kupası’nda C Grubu ve D Grubu’nda üçüncü gün maçları tamamlandı.

OGM Orman Gençlik:53 – Kırçiçeği Bodrum Basketbol:47
C Grubu’ndaki üçüncü maçında OGM Orman Gençlik, Kırçiçeği Bodrum Basketbol’u 53-47'lik skorla mağlup etti.

Düşük tempoda başlayan mücadelenin ilk dakikalarında Belgin ve Melek ikilisiyle sayılar bulan Kırçiçeği Bodrum Basketbol, durumu 11-4’e getirdi. Pota altında Mohammed’e top indirdiği bölümlerde skor üreten Ankara temsilcisi, yakaladığı 9-0’lık seriyle 13-11 öne geçti. Aslı’nın üç sayılık basketiyle ilk periyotu 14-13 önde tamamlayan Bodrum ekibi, ikinci çeyrekte hücum etmekte zorlandı. Rakibini top kayıplarına zorlayan ve kolay atışlar bulan OGM Orman Gençlik, devre sonunda skoru 30-21’e getirdi. Mücadelenin üçüncü periyotunda oyuna ağırlığını koyan ve aradaki farkı açan OGM Orman Gençlik, son 10 dakikalık bölüme 46-28 üstün girdi. Karşılaşmanın dördüncü çeyreğine Gamze ve Belgin ile yakaladığı seriyle giren Kırçiçeği Bodrum Basketbol, etkili oyunuyla aradaki farkı eritti ve skoru da 47-42’ye getirdi. Son bölümleri büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmadan OGM Orman Gençlik, 53-47 galibiyetle ayrıldı.

OGM Orman Gençlik – Kırçiçeği Bodrum Basketbol maçı istatistikleri için tıklayınız

Karşılaşmanın ardından görüşler şu şekilde:
Furkan Sağlık (OGM Orman Gençlik)
"Sezon başında hedef koymuştuk; ‘Her rakibimizi savunmada 60 sayı altında tutmak istiyoruz’ diye bunu bu karşılaşmada da başardık. Rakibimiz baskı yaptığında kriz yaşadık ama bu durum ilerisi için bize iyi bir prova oldu. Çok güzel bir basketbol oldu. Turnuvanın en keyifli maçını geride bıraktık. Rakibimizi de tebrik ediyorum.”

Melike Bakırcıoğlu (OGM Orman Gençlik)
“Hazırlık dönemini çok iyi geçirdik. Ama eksiklerimiz var. Hedef maçımızı kazandık. Buradan yenilgisiz çıkmak istiyoruz. Şimdi bu maçı unutup son maçımızı da kazanmak ve turnuvayı tamamlamak istiyoruz.”

Ömer Petorak (Kırçeçeği Bodrum Basketbol)
“Dün oynadığımız İzmit Belediye karşılaşması sonrası bir yorgunluk vardı. Yabancısı olmayan ve kaptan Nihan’ın da ciddi sakatlığı nedeniyle bizimle olmadığı bir dönemdeyiz. O nedenle rotasyonda zaman zaman sıkıntı yaşıyoruz. Hakemler iki takıma da sertlikte müsağma gösterdi. Turnuvanın en iyi maçlarından biri oldu. Bu gruptan çıkmak istiyoruz. Rakibimizi de mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum.”

Dilara (Kırçeçeği Bodrum Basketbol)
“Buraya iki de iki ile geldik. Bu maçı da kazanmak istiyorduk. Sonuna kadar mücadele ettik. Oyunda koptuğumuz dönemler oldu. Çok güzel bir maç oldu ancak kaybettiğimiz için üzgünüm.”
Mersin-İzmit_29092016_0000001_02

Mersin BŞB Gelişim:54 – İzmit Belediye:57
İzmit Belediyesi, büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada Mersin BŞB Gelişim’i 57-54'lük skorla mağlup etti.

Mücadeleye Selvin Türkmen, Büşra Akbaş ve Gülizar Sezer üçlüsünün sayılarıyla başlayan İzmit Belediye, 4.dakika sonunda 9-4’lük üstünlüğü eline aldı. İlknur Yıldızhan ve Fatma Bayram ikilisiyle hücumları değerlendiren Mersin BŞB Gelişim, oyunda da dengeyi yakaladı. İlk çeyreği Büşra’nın üç sayılık basketiyle 18-16 önde tamamlayan İzmit temsilcisi, ikinci çeyrekte hücumda skor üretmekte zorlandığı gibi savunmada da Fahriye ile İlknur’u durduramadı. İlk yarıyı Mersin ekibi, 36-34 önde kapattı. Mücadelenin ikinci yarısında da heyecan devam ederken, üçüncü periyotu Mersin BŞB Gelişim, Yaren Uslular’ın serbest atış çizgisinden bulduğu tek isabetle 43-42 önde kapattı. Dördüncü çeyrekte İzmit Belediyesi, Suzan Demirer ve Deniz Doğan’ın sayılarıyla 38.dakikada 52-48’lik üstünlüğü yakalarken, Mersin temsilcisi de Parker ile Sevgi'nin basketleriyle son dakikaya girilirken durumu 54-54'e getirdi. İzmit Belediyesi, Büşra'nın turnikesiyle maçtan 57-54 galibiyetle ayrıldı.

Mersin BŞB Gelişim – İzmit Belediye maçı istatistikleri için tıklayınız
Karşılaşmanın ardından görüşler şu şekilde:
Dursun Katkat (Mersin BŞB Gelişim)
“Kaybettiğimiz her maçtan bir ders çıkartmamız gerekiyor. Bugün çok fazla top kaybettik. 25, rakamak olarak çok yüksek. Oyuncularımızın çok tecrübesiz olmasından kaynaklanıyor. Bundan ders çıkartmamız ve top kayıplarının sayısını azaltacak programlar yapmamız lazım. Bu hataların sayısını azaltmak istiyoruz. Basketbol hatalar oyunu... Hiç hata yapmayan takım da yok... Hedefimizde bu hataların sayısını azaltmak ve bu maçları oynayarak gerek kaybettiğimiz gerek kazandığımız maçlardan tecrübe edinmek temel hedefimiz.”

Büşra Çınar (Mersin BŞB Gelişim)
“Çok iyi mücadele ettik ve çok enerji ortaya koyduk. Basit hatalarla maçı kaybettik.”

Erkan Metin (İzmit Belediye)
“Bugün sadece kazandığımız için mutluyuz. Rakibimiz çok genç ve gelecek vadeden oyunculara sahip ayrıca kaliteli de bir yabancı oyuncusu olan bir ekip. Çok zorlandığımız ama tecrübemizle kazandığımız bir maç oldu. Henüz form seviyemiz aşağılarda. Ancak buna rağmen kazanılmış maç değerlidir. Özellikle Orman Gençlik maçını 15-16 farklı kazanmamız lazım. Biz bunu deneyeceğiz. Elbette çok güçlü bir rakip. Ama basketbolda her şey olabilir… Biz o maça çok farklı çıkmaya devam edeceğiz. Oyuncularımı tebrik ederim.”

Gülizar Sezer (İzmit Belediye)
“Turnuvaya kötü başlasak da bugün iyi mücadele edip kazanmayı bildik. Rakibimizi tebrik ediyorum. Kazandığımız için mutluyum.”
TED-Samsun-20160929-KAPAK

TED Ankara Kolejliler: 85 – 55 GSK: 41
Ankara temsilcisi TED Ankara Kolejliler, Samsun ekibi 55 GSK’yı 85-41’lik skorla mağlup ederek D Grubu’ndaki ilk galibiyetini aldı.

Oyuna hızlı başlayan ve ilk periyot sonunda 20-11’lik üstünlüğü yakalayan TED Ankara Kolejliler, devre sonunda da 14 sayılık farkı elde etti (35-21). Karşılaşmanın ikinci yarısında da skor avantajını koruyan Ankara temsilcisi, Samsun ekibi karşısında son 10 dakikalık bölüme 60-35 üstün girdi. TED Ankara Kolejliler, maçtan da 85-41 galibiyetle ayrılarak D Grubu’ndaki ilk galibiyetini aldı.

TED Ankara Kolejliler – 55 GSK maçı istatistikleri için tıklayınız

Karşılaşmanın ardından görüşler şu şekilde:
Yasin Akıncı (T.E.D. Ankara Kolejliler)

“Gruptaki diğer takımlara göre daha zayıf bir ekibe karşı oynadık. Genç oyuncularım iyi oynadı. Görmek istediklerimiz oyunu görmeye başlıyoruz. Rakibimizi de tebrik ediyorum.”

Ladin Özel (T.E.D. Ankara Kolejliler)
“İki takımı da tebrik ediyorum. Güzel bir turnuva oluyor.”

Erdem Işık (55 GSK)
“Karşılaşmaya kötü başladık. Kötü başlayınca kötü, iyi başlayınca da iyi devam ediyoruz. Bugün kötü başlayınca öyle de devam etti. Genç takım olduğumuzdan konsantrasyonumuzu kaybettik.”

Bilgesu Erduran (55 GSK)
“Genç bir kadroya sahibiz. İyi mücadele edemedik.”
Orduspor-Cankaya_29092016_000001_0002

Orduspor: 50 – Çankaya Üniversitesi: 66
Çankaya Üniversitesi, D Grubu’ndaki üçüncü galibiyetini Orduspor’u 66-50'lik skorla mağlup ederek aldı.

Oyuna hızlı başlayan Orduspor, ön alanda Sümeyya ve Tuğçe’nin oyunu iyi organize etmesiyle 8.dakikada skoru 16-9’a getirdi. İlk periyotu 18-16 önde tamamlayan rakibi karşısında Çankaya Üniversitesi, özellikle İlknur Dumlu’nun hücumlarda sorumluluk almasıyla kontrolü de eline aldı. 17.dakikada İlknur’un üç sayılık basketiyle 32-26’lık üstünlüğü eline alan Çankaya Üniversitesi, ilk yarı sonunda da 38-28’lik skorla 10 sayılık farkı yakaladı. Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Orduspor, rakibinin boş atışlarını Doğa ve Gordon ikilisiyle değerlendirerek 24.dakikada farkı 4 sayıya indirdi (38-34). Ancak toparlanan ve mücadelenin dördüncü çeyreğine 49-42 üstün giren Çankaya Üniversitesi, pota altındaki etkili oyunuyla maçtan 66-50 galibiyetle ayrıldı.

Orduspor – Çankaya Üniversitesi maçı istatistikleri için tıklayınız

Karşılaşmanın ardından görüşler şu şekilde:
Hakan Yiğit (Orduspor)
“Açıkçası top kayıpları her iki takımın da fazlaydı. Fundemental’ı iyi olan oyunculardan kurulu bir takımız. Ama oyuncularım zemin edeniyle topa bakmaktan setleri başlatamıyor. Elbette bu durum sadece bizim için geçerli değil… Çankaya Üniversitesi karşısında sınırlı rotasyonda kaldık. İki gündür çok top kaybettik. Top kaybı sayısını az tutalım, forvetlerden pasla çıkalım diye maç öncesi konuştuk... Bunu uyguladığımız dönemler de oldu. Tempoyu belirli dönemlerde iyi ayarladık. Ama oyun kurucularımız tecrübesizler ve frenleri de yok. Bu nedenle de değişik beşle oyuna başladık. Bu bizim ilk maçlarımız... Kendimizi görme açısından bu kupayı hazırlık turnuvası olarak görüyoruz. Eksiklerimizi de tespit ediyoruz. Diğer iki maçta top kayıplarının sayısını azaltırsak ve oyun düzenimizi de oturursak, son maçımız final karşılaşması olacak. Rakibimizi de tebrik ediyorum. Çok iyi takımlar. Yolları açık olsun…”

Gökçe Çapar (Orduspor)
“İki takımda iyi mücadele etti. Tecrübeli bir takıma karşı oynadık. Biz biraz daha iyi mücadele etseydik kazanabilirdik.”

Çağrı Özek (Çankaya Üniversitesi)
“Rakibimiz de biz de çok iyi mücadele ettik. Ancak bu maçın çok kötü bir karşılaşma olduğunu söylemem gerekiyor. İki tarafta çok gergindi bu nedenle basketbolseverlere iyi oyun izletemedik. Maç boyunca istediklerimizi yapamadık. Sonuçta Amerikalı oyuncumuz problem faul problemine girdi. Bu bizim istediğimiz oyun değildi. İki rakımda oyundan memnun değildir. Kötü maç oldu. Umarım daha iyi oluruz…”

Şule Aktaş (Çankaya Üniversitesi)
“Takım arkadaşlarımı göstermiş olduğu mücadeleden dolayı kutluyorum.”

 

Tarih

Salon

Ev Sahibi Takım

Misafir Takım

Skor

27.09.2016 14:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

OGM ORMAN GENÇLİK

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BLD. GELİŞİM

69-55

27.09.2016 16:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

KIRÇEÇEĞİ BODRUM BASKETBOL

KASTAMONU BASKETBOL SK

64-61

27.09.2016 18:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

T.E.D. ANKARA KOLEJLİLER

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ SK

64-78

27.09.2016 20:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

NEVŞEHİR HBVÜ.

55 GSK

79-57

28.09.2016 14:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

KASTAMONU BASKETBOL SK

OGM ORMAN GENÇLİK

48-67

28.09.2016 16:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

İZMİT BELEDİYESPOR

KIRÇEÇEĞİ BODRUM BASKETBOL

52-73

28.09.2016 18:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

ORDUSPOR

T.E.D. ANKARA KOLEJLİLER

66-51

28.09.2016 20:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ SK

NEVŞEHİR HBVÜ.

97-45

29.09.2016 14:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

OGM ORMAN GENÇLİK

KIRÇEÇEĞİ BODRUM BASKETBOL

53-47

29.09.2016 16:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BLD. GELİŞİM

İZMİT BELEDİYESPOR

54-57

29.09.2016 18:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

T.E.D. ANKARA KOLEJLİLER

55 GSK

85-41

29.09.2016 20:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

ORDUSPOR

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ SK

50-66

1.10.2016 14:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

İZMİT BELEDİYESPOR

OGM ORMAN GENÇLİK

 

1.10.2016 16:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BLD. GELİŞİM

KASTAMONU BASKETBOL SK

 

1.10.2016 18:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

NEVŞEHİR HBVÜ.

T.E.D. ANKARA KOLEJLİLER

 

1.10.2016 20:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

ORDUSPOR

55 GSK

 

2.10.2016 14:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BLD. GELİŞİM

KIRÇEÇEĞİ BODRUM BASKETBOL

 

2.10.2016 16:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

KASTAMONU BASKETBOL SK

İZMİT BELEDİYESPOR

 

2.10.2016 18:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

ORDUSPOR

NEVŞEHİR HBVÜ.

 

2.10.2016 20:00

Güre ATATÜRK Spor Salonu

55 GSK

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ SK

 

 

  C Grubu 

1

OGM ORMAN GENÇLİK

3

3

0

189

150

6

2

KIRÇEÇEĞİ BODRUM BASKETBOL

3

2

1

184

166

5

3

İZMİT BELEDİYESPOR

2

1

1

109

127

3

4

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BLD. GELİŞİM

2

0

2

109

126

2

5

KASTAMONU BASKETBOL SK

2

0

2

109

131

2

 

   D Grubu

1

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ SK

3

3

0

241

159

6

2

T.E.D. ANKARA KOLEJLİLER

3

1

2

200

185

4

3

ORDUSPOR

2

1

1

116

117

3

4

NEVŞEHİR HBVÜ.

2

1

1

124

154

3

5

55 GENÇLİK

2

0

2

98

164

2

 

TED-Samsun-20160929-1

TED-Samsun-20160929-2

TED-Samsun-20160929-3

TED-Samsun-20160929-4

TED-Samsun-20160929-5

TED-Samsun-20160929-6

TED-Samsun-20160929-7

TED-Samsun-20160929-8

Mersin-İzmit_29092016_0000001_01

Orduspor-Cankaya_29092016_000001_0003

Orduspor-Cankaya_29092016_000001_0001

OrmanBodrum_29092016_0001_02

OrmanBodrum_29092016_0001_03

OrmanBodrum_29092016_0001_04