Duyuru

Haz 04, 2016
Merkez Hakem Komitesi Tarafından 2016-2017 Sezonunda Lig Müsabakalarında Görev Yapacak Klasman Hakemleri Belirlendi.

Merkez Hakem Kurulu 4 Haziran 2016 tarihli sezonun genel bir değerlendirmesini yapmış ve 2016 – 2017 sezonunda çeşitli lig müsabakalarında görev yapacak A, B ve C klasman hakemleri ile hakem gözlemcilerini belirlenmiştir.

Klasmanların belirlenmesinde sezon içi performans liste sıralamaları esas alınmıştır.

a. 
A Klasmanı için bu sezon itibariyle Engin Kennerman’ın yaş sınırlaması nedeniyle aktif hakemlik yaşantısının sona ermesi ve Recep Ankaralı’nın kendi istemiyle hakemlik kariyerini nokta koymasıyla A klasmanı hakem sayısında 2 azalma olmuştur. Kurul geçen sezondan edindiği tecrübelerle gelecek sezonda da A klasmanı hakem sayısının 32 olarak muhafaza edilmesini uygun bulmuştur.

Bu gelişmelerle listenin ilk 31 sırasında yer alan hakemlerimiz yerlerini muhafaza etmişler, üç B klasmanı hakemimiz ise A klasmanına yükselmişlerdir.

2016-2017 sezonu A klasmanı hakemlerimiz

     
 1

ALTUĞ KÖSELERLİ

ANKARA

 2

AYTUĞ EKTİ

ANKARA

 3

HALİL BALDEMİR

ANKARA

 4

KEREM BAKİ

ANKARA

 5

MEHMET ŞAHİN

ANKARA

 6

ÖZLEM YALMAN

ANTALYA

 7

AYŞE NUR YAZICIOĞLU

ÇANAKKALE

 8

ERŞAN KARTAL

ISPARTA

 9

AHMET TATLICI

İSTANBUL

 10

CAN MAVİSU

İSTANBUL

 11

EMİN MOĞULKOÇ

İSTANBUL

 12

FATİH ARSLANOĞLU

İSTANBUL

 13

HALİT CAN CİHAN

İSTANBUL

 14

KAAN BÜYÜKÇİL

İSTANBUL

15

MEHMET KARABİLECEN

İSTANBUL

16

MEHMET KESERATAR

İSTANBUL

17

MURAT BİRİCİK

İSTANBUL

18

OZAN ÇAKAR

İSTANBUL

19

SEMİH VURAL

İSTANBUL

20

SERHAT BÜKER

İSTANBUL

21

SERKAN EMLEK

İSTANBUL

 22

SİNAN İŞGÜDER

İSTANBUL

 23

YENER YILMAZ

İSTANBUL

 24

ZİYA ÖZORHON

İSTANBUL

 25

ERSAN ERGÜLER

İZMİR

 26

ÖNDER YILMAZ

İZMİR

 27

İBRAHİM ALTINTAŞ

KIRKLARELİ

 28

ZAFER YILMAZ

MANİSA

 29

İSMAİL AYDIN

MERSİN

 30

SERDAR ÜNAL

MERSİN

 31

ALİ ŞAKACI

SAMSUN

 32

ALPER ÖZGÖK

SAMSUN

b. B Klasmanı belirlenmesinde de benzer yönteme sadık kalınmış, hakem değerlendiricilerinden gelen notlardan oluşan sıralama esas alınmak kaydı ile Eğitim Koordinatörlüğü ve MHK görüşü ile birlikte nihai liste oluşturulmuştur. Buna göre üç hakem A Klasmanına yükseltilirken 7 hakem C Klasmanı olarak belirlenmiştir. C klasmanından 8 hakemimiz ise B klasmanına yükselme başarısını göstermişlerdir. Ayrıca bu klasmanda uzun yıllar başarıyla görev yapmış bir hakemimiz ise kendi istemiyle aktif hakemlik yaşantısını noktalamıştır.

2016-2017 sezonu B klasmanı hakemlerimiz.

             

1

HALİL ERKOÇ

ADANA

34

KEREM YILMAZ

İSTANBUL

2

MUSTAFA AKILLIOĞLU

ADANA

35

UYGAR KURT

İSTANBUL

3

SAMİ ÖZEL

ANKARA

36

TOLGA EDİS

İSTANBUL

4

AYDIN KARAÇAM

ANKARA

37

GÖKSUN ÖZ

İSTANBUL

5

UĞUR ÖZEN

ANKARA

38

MURAT AMAÇ

İSTANBUL

6

TAHSİN KUZU

ANKARA

39

HÜSEYİN KARA

İSTANBUL

7

A. TUĞRUL ÜNLÜTÜRK

ANKARA

40

SİNEM TETİK

İSTANBUL

8

ONUR SÖNMEZ

ANKARA

41

FATİH EVLİ

İSTANBUL

9

UMUT ÖZGÜN ERGÜN

ANKARA

42

ÖZGE ŞENTÜRK

İSTANBUL

10

OGÜN CILIZ

ANTALYA

43

T. MUSTAFA ÖZDEMİR

İSTANBUL

11

FAZİLET GÜLTER

ANTALYA

44

TURGUT IŞIK

İZMİR

12

ERGİN SARI

ANTALYA

45

DAĞDER DAĞLI

İZMİR

13

OZAN GÖNEN

AYDIN

46

ALPER ELÇİKOCA

İZMİR

14

YAŞAM İSSİ

AYDIN

47

DORUKHAN KALYONCU

İZMİR

15

A.TUNCA EVCİL

BURDUR

48

ABDULLAH KOPUTAN

KONYA

16

TEKİN ÖZÜBİR

BURSA

49

M.KAZIM ÇETİN

KONYA

17

MURAT CİNER

BURSA

50

AHMET KEMAL DİGİLLİ

KONYA

18

ORKUN YURTDAŞ

BURSA

51

EMRE ŞİMŞEK

KONYA

19

MURAT TUNÇ

BURSA

52

HALDUN ÇOBAN

KONYA

20

O. ÇAĞRI HEKİMOĞLU

BURSA

53

POLAT PARLAK

MANİSA

21

ABDULLAH İLİK

BURSA

54

TUNÇTAN DURMUŞCAN

MERSİN

22

EMRAH ŞATIR

DİYARBAKIR

55

AYHAN BAYKARA

MERSİN

23

İSMAİL BİNBİR

DİYARBAKIR

56

FATİH GÜLER

SAKARYA

24

BENHÜR İRÇEL

EDİRNE

57

ALİ KÖSEOĞLU

SAKARYA

25

SERTAN KIRKLAR

ELAZIĞ

58

TANER İBİN

SAMSUN

26

TANER ŞEKER

ELAZIĞ

59

ÇAĞKAN ERTÜRK

SAMSUN

27

NEZİHİ SOYDAN

ESKİŞEHİR

60

NİHAT ÇETİN

SAMSUN

28

HÜSEYİN ÇELİK

GAZİANTEP

61

ALİ CİHAN YILDIRIM

SAMSUN

29

YÜCEL ÇİLİNGİR

İSTANBUL

62

SEYHAN TOPALOĞLU

TEKİRDAĞ

30

ŞEYHMUS MELEK

İSTANBUL

63

GÖKHAN TEKÇE

TEKİRDAĞ

31

EGEMEN ERCAN

İSTANBUL

64

DUHAN KÖYİÇİ

ZONGULDAK

32

ERHAN GÜRSEL

İSTANBUL

33

SERDAR SARAÇ

İSTANBUL

 

 

 

c. C Klasmanı hakemlerimiz için de diğer klasmanlarda uygulanan değerlendirme yöntemleri uygulanmış ve hakem değerlendiricileri vasıtasıyla takip edilmişleridir. Ayrıca yine önceki senelerde olduğu gibi yıl boyu illerde başlayan ve bölge eğitmenleri tarafından belirlenmiş adaylar özel olarak düzenlenen çeşitli turnuvalarda tekrar değerlendirmeye tabi tutulmuş ve bunun sonucu olarak 35 hakemimiz bu sezon ilk kez C klasmanına seçilmiştir. Sezon içi performansları itibariyle 18 hakemimiz ise il hakemliğine dönmüştür.

2016-2017 sezonu C klasmanı hakemlerimiz

             

1

ABDULLAH UYANIK

ADANA

86

ARDA UNUL

İSTANBUL

2

ÖZKAN ÇAĞLAYAN

ADANA

87

KENAN YILMAZ

İSTANBUL

3

BERKAN YILMAZ

ADANA

88

T.ONUR BALSUN

İSTANBUL

4

DOĞUBERK İNNAL

ADANA

89

NURGÜL KESKİN

İSTANBUL

5

NİHAT KARA

ADIYAMAN

90

MUZAFFER VARDARLI

İSTANBUL

6

RAMAZAN TÜREL

ADIYAMAN

91

ENES ŞENTÜRK

İSTANBUL

7

EREN KILIÇ

ADIYAMAN

92

ŞEVKİ ENİS CAN

İSTANBUL

8

TUĞÇE CEYLAN

AFYON

93

SAMET FIRAT SAVAŞ

İSTANBUL

9

MUSTAFA BAŞTÜRK

AĞRI

94

PINAR ÖZTÜRK

İSTANBUL

10

MURAT ARIKANLI

ANKARA

95

SERCAN SİNİRLİOĞLU

İSTANBUL

11

İZEL PEHLİVAN

ANKARA

96

BARAN AVŞAR

İSTANBUL

12

ARMAN ÇİÇEKLİ

ANKARA

97

CİHAN HAYAR

İSTANBUL

13

GİZEM CİVAN

ANKARA

98

EDA DEMİRAL

İSTANBUL

14

MESUT ÇINAR

ANKARA

99

SEDA ESEN

İSTANBUL

15

OKAN GÜNGÖR

ANKARA

100

EDİZ GÜLERYÜZ

İZMİR

16

SELENA GAMZE ÖGET

ANKARA

101

YUSUF SARPER DAĞLI

İZMİR

17

YASİN GÜLAP

ANKARA

102

AHMET YAKAR

İZMİR

18

BATUHAN SÖYLEMEZOĞLU

ANKARA

103

ALİCAN ALICI

İZMİR

19

AHMET BİLAL ÖZTÜRK

ANTALYA

104

MURAT DANIŞAN

İZMİR

20

YİĞİT GÖNÜLTAŞ

ANTALYA

105

İREM BÜYÜKARSLAN

İZMİR

21

SALİH OCAKOĞLU

ARTVİN

106

SERAY AK

İZMİR

22

MELİKŞAH MERCAN

AYDIN

107

M. CAN MERİÇ

KARABÜK

23

GÖNENÇ ÇETİN

BALIKESİR

108

T.HAKAN MUTLU

KAYSERİ

24

GÖRKEM ÜÇKILINÇ

BALIKESİR

109

SALİH SERKAN KOÇAK

KAYSERİ

25

NURŞAH YAZICI

BALIKESİR

110

MERVE BATUR

KAYSERİ

26

KAMİL TAHA OLGUN

BALIKESİR

111

SEZER BOR

KAYSERİ

27

EYYÜP AYHAN

BATMAN

112

ÜLVİYE ÖMÜR BEŞE

KIBRIS

28

SEREN ERPOLAT

BATMAN

113

TAYLAN ÖZGÜR ÜLTEN

KIRIKKALE

29

ZEYNEDDİN DİNÇ

BATMAN

114

NURİ DİLMEN

KIRKLARELİ

30

SERHAT AKGÜN

BİTLİS

115

GÖKSU TEKSÖZ

KIRKLARELİ

31

K. ABDURRRAHMAN YILMAZ

BOLU

116

UGUR ÇETİNEL

KIRLARELİ

32

CAN ÜTKÜR

BOLU

117

METİN AKSOYAK

KIRŞEHİR

33

ÖZKAN TALO

BURSA

118

BATIKAN TEKER

KIRŞEHİR

34

BATUHAN MERT GÜL

BURSA

119

ERSEL BÜYÜKKARA

KİLİS

35

SEFA BOZKURT

BURSA

120

FATİH MERT UZUN

KOCAELİ

36

CEMİL UYGÜL

BURSA

121

SERHAT DÜLKER

KOCAELİ

37

ÜMİT ŞİMŞEK

BURSA

122

AYSUN ERGİN

KOCAELİ

38

HAKAN GEREY

BURSA

123

ÖMER SARI

KOCAELİ

39

CANDEMİR TABAK

BURSA

124

REHA DEMİR

KOCAELİ

40

MESUT ÖZTÜRK

BURSA

125

ALİ OSMAN KANIK

KOCAELİ

41

MUSTAFA TOPALOĞLU

BURSA

126

SAMET ERDOĞAN

KOCAELİ

42

MİRHAN ATAŞER

ÇANAKKALE

127

MUSTAFA ÇELTİKER

KOCAELİ

43

MÜNEVVER ÖZEMRE

ÇANAKKALE

128

BASRİ YILDIZ

KOCAELİ

44

SABRİ GÜNDÜZ

ÇANAKKALE

129

ENSAR MURAT GİCİ

KONYA

45

ORÇUN AKGÜL

ÇANAKKALE

130

ANIL VEZİROĞLU

KONYA

46

SİNAN ERTEKİN

ÇANKIRI

131

SALİH ÖZYURT

KÜTAHYA

47

DURSUN UĞRAL

ÇORUM

132

İSMAİL KASAP

KÜTAHYA

48

YUSUF DEMİR

DENİZLİ

133

YASİN KAHRAMAN

KÜTAHYA

49

BURAK İREM ÇELEBİ

DENİZLİ

134

ERKAN ÖZPOLAT

MALATYA

50

GÜRKAN CENGİZ

DENİZLİ

135

MERVE ADSAN

MALATYA

51

RAMAZAN KARAKOÇ

DENİZLİ

136

FURKAN OZAN ÇÖVEN

MANİSA

52

ELİF İNCİ

DİYARBAKIR

137

METİN DEMİR

MARDİN

53

BARAN VARLU

DİYARBAKIR

138

YİĞİT ASLAN

MERSİN

54

BURAK YILMAZ

EDİRNE

139

B. HAN KÜMÜKOĞLU

MERSİN

55

FATİH BOZKURT

ELAZIĞ

140

MUSTAFA AKSOY

MERSİN

56

PINAR AKSOY

ERZİNCAN

141

GÖZDE SANCAR

MERSİN

57

EBUBEKİR KILIÇ

ERZURUM

142

SAMER TİFOUR

MERSİN

58

B. ÇAĞATAY SAVAŞ

ERZURUM

143

SONER ÖZAYDOĞAN

MUĞLA

59

B. ZORBEYİ BABACAN

ESKİŞEHİR

144

ONUR BOZAN

MUĞLA

60

NUR AKÇA

ESKİŞEHİR

145

AYGÜN AKGÜL

MUĞLA

61

AHMET KÖSE

ESKİŞEHİR

146

LEYLA YÜCEL

NEVŞEHİR

62

SEDEF YARICI

ESKİŞEHİR

147

SONER TURKER

ORDU

63

MURAT GENÇ

ESKİŞEHİR

148

HAKKI MERİÇ AKÇAY

SAKARYA

64

BURAK ANLATICI

GAZİANTEP

149

CEMAL CEM MERAL

SAKARYA

65

FUNDA TEOMAN

GAZİANTEP

150

EMİR CAN ÖZKAN

SAMSUN

66

SAMET BİNER

GAZİANTEP

151

CİHAN CEYLAN

SAMSUN

67

HASAN TANER TOPALCA

GAZİANTEP

152

MUSTAFA ALBAYRAK

SAMSUN

68

İBRAHİM UZUN

GİRESUN

153

BARIŞ KÜÇÜKAY

SİNOP

69

SEZER BARAN

GİRESUN

154

RESUL UĞURLU

ŞIRNAK

70

GÖKHAN GÜRSOY

GİRESUN

155

CAN YANAR

TEKİRDAĞ

71

SEZER ELAMAN

GÜMÜŞHANE

156

DOĞAN ER

TEKİRDAĞ

72

HAMZA ÇELİK

HAKKÂRİ

157

MUSA ONUR SAVAŞ

TEKİRDAĞ

73

HİKMET FEN

HATAY

158

A. TAYLAN ÖZTÜRK

TEKİRDAĞ

74

AZİZ GÜL

HATAY

159

MURAT CİHAN ULUSU

TOKAT

75

ONUR UĞURLU

HATAY

160

NEZMETTİN ULUÖZLÜ

TOKAT

76

GÜRKAN DEMİR

HATAY

161

FIRAT ATAR

TRABZON

77

DUYGU GÜNAL

İSTANBUL

162

ALİHAN CİVELEK

TRABZON

78

BARIŞ TUNÇ

İSTANBUL

163

ADEM DELİAVCI

UŞAK

79

ÇETİN ARTAN

İSTANBUL

164

BURAK DURMUŞ

UŞAK

80

HALUK YAKIN

İSTANBUL

165

MURAT YURTSEVER

UŞAK

81

HANDE ÖZTÜRK

İSTANBUL

166

KEREM SAİT DEMİR

VAN

82

S. EREN PEKDOĞAN

İSTANBUL

167

AHMET OĞUZHAN CİRİT

VAN

83

M.MURAT ZAFER

İSTANBUL

168

CANER BAHADIR

VAN

84

ÇİSİL GÜNGÖR

İSTANBUL

169

OĞUZ BİNİCİLER

YALOVA

85

ECE AÇIKGÖZ

İSTANBUL

170

CEMRE KESKİN

ZONGULDAK

Ayrıca, Merkez Hakem Kurulu tarafından 2016 – 2017 sezonu için Eğitim Kurulu ve Hakem Gözlemcileri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Eğitim Kurulu
Murat Biricik
Memduh Öget
Haluk Yeşiloğlu
Mehmet Keseratar
Engin Kennerman
Ersan Ergüler
Nezihi Soydan
Turgut Işık
Murat Turan
Rıdvan Ekmekçi

A Klasmanı hakem gözlemcileri (Alfabetik)
Berk Torun
Buluç Yalçın
Bülent Özgirgin
Emir Turam
Engin Kennerman
Haluk Yeşiloğlu
Kadir Özçelik
Memduh Öget
Varol Çorapçıgil

B Klasmanı hakem gözlemcileri (Alfabetik)
Ali Rıza Bozokluoğlu
Altan Renksoy
Berat Kaya
Cengizhan Soylu
Cenk Saraçoğlu
Deniz Kıyak
Emre Solak
Eray Öcal
Ersen İçen
Fuat Pakdil
İlker Tüzel Özçelik
İsmail Keser
Mesut Dağhan
Musa Orhan
Mustafa Dökmeci
Oğuzhan Kılıç
Özcan Koyunoğlu
Yusuf Aslantaş